Woski i oleje

Dla tych z Państwa, którzy ukochali drewno i jego walory pochodzące wprost z natury, dla tych z Państwa, którzy są w stanie poświecić odrobinę czasu na pielęgnowanie naturalnie zabezpieczanych podłóg jest nagroda w postaci nowej generacji produktów, które pozwalają się cieszyć pięknem drewna w każdej postaci.

Olejowoski Osmo to jedne z najsłynniejszych produktów do naturalnego zabezpieczania drewna. Osmo to jedyna nam znana firma, która daje niebagatelne rekomendacje swoim produktom. W fabryce wykonywane są gotowe podłogi, deski tarasowe, meble ogrodowe, płoty i wiele innych, pokrywane olejowoskami Osmo. Oznacza to mniej więcej tyle, że producent wierzy głęboko w skuteczność swoich wyrobów i bez hipokryzji stosuje je.

Gdyby w zamkach, pałacach i muzeach pokrywano parkiety i inne podłogi drewniane lakierami to dziś tych podłóg nie moglibyśmy oglądać ( zostałyby zeszlifowane).

Drewno należy do najstarszych materiałów używanych przez człowieka. Drewno nie emituje szkodliwych substancji, nie powoduje alergii oraz polepsza mikroklimat pomieszczeń. Drewno jako produkt naturalny tworzy przytulną atmosferę, której nie zastąpi żaden inny materiał. Powierzchnia drewna jest przyjemna w dotyku dzięki jedynej w swoim rodzaju fakturze, oraz idealnej temperaturze. Drewno jako produkt naturalny występuję w przyrodzie w dużej różnorodności. Daje to możliwość dowolnej aranżacji wnętrz oraz stanowi gwarancję estetyki. Drewno ma jednak pewne właściwości – zawsze wchłania wilgoć lub oddaje ją do pomieszczenia tak długo, aż osiągnie stan równowagi pomiędzy własną wilgotnością a wilgotnością otoczenia. Drewno stosowane w miejscach o dużej wilgotności powinno być zabezpieczone przed jej wchłanianiem jednak nie pozbawione możliwości wydalania wilgoci. Do tego służą produkty hydrofobowe, takie jak Osmo.

Aplikacja Osmo jest bardzo prosta. Preparaty można nakładać za pomocą blachy, szczotki, pędzla, czy wałka – nawet za pomocą szmatki. Po około 20 minutach nadmiar ściera się za pomocą padu lub szmatki bezkłaczkowej. Szczegóły na stronie www.osmo.com.pl.

Program Osmo obejmuje; meble, podłogi, ogród, elewacje i tarasy.

Zdrowie – Preparatami Osmo pokrywane są zabawki drewniane dla dzieci od 3 miesiąca życia.

Ciekawostka 1.

Podłoga drewniana najszybciej traci powlokę w miejscach intensywnej komunikacji, tj. droga do telewizora, na taras, miejsca za progiem. W przypadku Osmo można naprawić bezproblemowo podłogę miejscowo bez konieczności wynoszenia mebli i szlifowania całości podłogi. Nawet w przypadku stosowania powłoki barwionej naprawiona powierzchnia nie będzie się różnić od pozostałej.

Ciekawostka 2.

Osmo dostrzegli także producenci stolarki budowlanej. Preparaty Osmo sprawdzają się na zewnątrz nawet w bardzo ekstremalnych warunkach. Powłok Osmo nie trzeba szlifować przed wykonaniem renowacji. Wystarczy tylko je umyć za pomocą odpowiednich preparatów do tego przeznaczonych.

Ciekawostka 3.

Osmo dostarcza swoje wyroby także wykonawcom decku w przemyśle stoczniowym. Ekstremalne warunki jakie panują na statkach i okrętach; słona woda, wilgoć, wysoka amplituda temperatur, dają najlepsze rekomendacje tym preparatom.

Ciekawostka 4.

Fiński producent znakomitych podłóg Karelia, wykonuje linię podłóg trójwarstwowych zabezpieczanych Osmo.

Referencje:

Powłoki Osmo zastosowano ostatnio między innymi: w muzeum Jana Pawła II w Częstochowie, sklepy firmowe i dealerskie Levi Strauss.

Powered by WordPress | Designed by: Virtual Server Hosting | Compare Free WordPress 4 Themes, Compare Premium WordPress Themes and