Parkiet

Parkiet, deska parkietowa, parkiet z drewna egzotycznego i renesansowe mozaiki.

Dzięki pełnemu otwarciu rynku polskiego możemy się cieszyć od lat szeroką gamą różnych gatunków drewna. Tak zwane „egzotyki” są w pełni dostępne. Daje to nieograniczone prawie możliwości stosowania drewna. Niektóre gatunki drewna polecamy nawet do łazienek. W wielu przypadkach jesteśmy wierni tradycji i układamy parkiet dębowy, parkiet jesionowy, parkiet czereśniowy, parkiet bukowy, etc.

Ciekawostka 1.

O tym czy dany wyrób jest parkietem czy deską parkietową decyduje jego rozmiar. Parkiet jest to wyrob o wymiarach 60 lub 70 mm szerokości i długości od 300 do 500 mm. Deska parkietowa jest to zatem wyrób o znacznie większych wymiarach. Np: 90 mm na 1200 mm.

Ciekawostka 2.

Nasz rodzimy dąb z racji bardzo dokładnej selekcji i wielkości wyrobu, może okazać się droższy niż onegdaj niedostępny gatunek egzotyczny.

Ciekawostka 3.

Powstają wciąż nowe technologie obróbki drewna. Buk – parzony, dąb – wędzony, thermo – akacja – to terminologia, która z dnia na dzień coraz bardziej się upowszechnia, a nad przebiegiem suszenia drewna czuwają komputery.

Ciekawostka 4.

Jeden z podstawowych parametrów jakości naturalnej podłogi drewnianej, to wilgotność, która powinna wynosić 9% ± 2%. Nader często na budowę dostarczane jest drewno przesuszone (tzn. z wilgotnością sięgającą 6%) co w wielu przypadkach bywa przyczyną „łódkowania” klepek.

Powered by WordPress | Designed by: Virtual Server Hosting | Compare Free WordPress 4 Themes, Compare Premium WordPress Themes and