Deski podłogowa

Deski podłogowe: dąb, modrzew syberyjski, drewno egzotyczne.

Jak twierdzą znawcy i miłośnicy drewna, jedyną w swoim rodzaju kolorystykę, rysunek i układ słoi, można w pełni podziwiać tylko i wyłącznie na największych elementach podłogowych – na deskach.

W naszej ofercie deski jesionowe, dębowe.

Dla wybrednych niespotykana oferta desek litych gotowych między innymi firmy PARADOR, także z drewna egzotycznego.

Ciekawostka 1.

Obecnie tak modne na zachodzie, deski dębowe „secend hand” produkuje się używając ręcznych metod postarzania. Imituje się w ten sposób działanie korników, uderzeń mechanicznych. Naśladuje się sinienie drewna a nawet porosty.

Ciekawostka 2.

Deski podłogowe podlegają obecnie takiej samej obróbce termicznej jak parkiet. Dodatkowo aby uniknąć przykrych niespodzianek z tytułu tzw. „pracy masywu”, stosuje się powszechnie specjalne poliuretanowe, sprężyste kleje. Najznamienitsi producenci oferują różne kleje do różnych gatunków drewna i długości podłóg drewnianych.

Ciekawostka 3.

W kolekcji desek podłogowych firmy Parador, występuje lita deska podłogowa z zamkiem i jedyna w świecie trójwarstwowa podłoga układana w jodełkę na „pływająco” z zamkiem i bez rozróżnienia na prawe lewe klepki.

Powered by WordPress | Designed by: Virtual Server Hosting | Compare Free WordPress 4 Themes, Compare Premium WordPress Themes and