Podłogi dwuwarstwowe

Podłogi dwuwarstwowe, znane także jako parkiety gotowe lub „finisz parkiety” (FINISHPARKIET).

Podłogi dwuwarstwowe wykonane są w 100% z naturalnego drewna. Posiadają gotową, elastyczną i trwałą powłokę lakieru. W przypadku zastosowania parkietów gotowych proces wykonywania posadzki drewnianej skraca się o czas jaki zostałby poświęcony na cyklinowanie i lakierowanie. Z racji zastosowania dwóch warstw różnego gatunku, podkładowej z drewna iglastego i wierzchniej z drewna szlachetnego, negatywne efekty związane z jego pracą drewna są wzajemnie absorbowane przez warstwy. Po latach użytkowania, można taką podłogę poddać renowacji poprzez szlifowanie i na przykład powtórne lakierowanie.

Ciekawostka 1.

Ostatnio modne, staje się układanie nie lakierowanych parkietów gotowych. Z racji precyzji wykonania, po delikatnym szlifowaniu można nanieść inne niż lakier materiały tworzące powłokę użytkową – np: olej, olejowosk.

Ciekawostka 2.

Warstwę wierzchnią parkietu gotowego produkuje się także z drewna egzotycznego i z drewna poddanego różnym obróbkom termicznym (wygrzewanie, wędzenie).

Ciekawostka 3.

Standardowym wymiarem parkietów gotowych jest; dlugość 490, szerokość 70, grubość 11 mm. Pojawiają się również wymiary 900x90x11 oraz Finish Deska z wymiarami 1200x150x16

W naszej ofercie: PARAT Dos, FINISH PARKIET i QUICK PARQUET

Powered by WordPress | Designed by: Virtual Server Hosting | Compare Free WordPress 4 Themes, Compare Premium WordPress Themes and