Podłogi trójwarstwowe

Podłogi trójwarstwowe zwane także panelami naturalnymi.

Podłogi trójwarstwowe, których warstwa wierzchnia jest wykonana ze szlachetnego drewna, występują we wzorach jako trzy, dwu i jedno lamelowe. Tak jak w przypadku parkietów gotowych warstwa wierzchnia jest zabezpieczona trwałą i elastyczną powłoka lakierniczą. Niektórzy producenci wskazują siedem szlifowanych warstw lakieru. Takie podłogi występują najczęściej w rozmiarach około 2200x190x14.

W przypadku gotowych podłóg trójwarstwowych proces wykonywania posadzki drewnianej skraca się o czas jaki zostałby poświęcony na cyklinowanie i lakierowanie. W przypadku podłóg z zamkiem, które można ułożyć na „pływająco” – o czas klejenia do podłoża. Z racji zastosowania trzech warstw różnego rodzaju; podkładowej z drewna iglastego, wierzchniej z drewna szlachetnego i spodniej z drewna iglastego negatywne efekty związane z jego pracą drewna są wzajemnie absorbowane przez warstwy. Po latach użytkowania, można taką podłogę poddać renowacji (po przyklejeniu do podłoża) poprzez szlifowanie i na przykład powtórne lakierowanie.

Ciekawostka 1.

Podłogi gotowe trójwarstwowe nazywane są także panelami naturalnymi.

Ciekawostka 2.

Warstwą wierzchnią, szlachetną drewna naturalnego mogą być dowolne gatunki drewna egzotycznego.

Ciekawostka 3.

W ofercie niektórych firm pojawiają się podłogi trójwarstwowe, gotowe, nielakierowane, które można pokryć np: preparatami Osmo. Niektórzy producenci (np: Karelia) produkują podłogi gotowe trójwarstwowe olejowane.

W naszej ofercie: WITEX, KARELIA, PARADOR, BALTIC FLOOR.

 

Powered by WordPress | Designed by: Virtual Server Hosting | Compare Free WordPress 4 Themes, Compare Premium WordPress Themes and