Hardwoodclip

HardWoodClip® w pytaniach i odpowiedziach.

1. Czym jest HardWoodClip® ?

To niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju, sprawdzony patent amerykański do mocowania deski tarasowej. Komplet klipsów wystarcza na zmontowanie około 10m2 tarasu.

W komplecie HardWoodClip®:

  • 185 szt. klipsów
  • 200 szt. specjalnie wzmacnianych i nierdzewnych wkrętów wraz ze specjalną nasadką do wkrętarki
  • Wiertło
  • Kołki (do zeszlifowania) maskujące pierwsze wkręty

Przy stosowaniu systemu HardWoodClip® nie stosujemy wkrętów przechodzących przez deskę na wylot. Poprawia to znacznie trwałość deski. Nie musimy się też martwić też ustawianiem (ze względów estetycznych) łbów wkrętów w jedna linię. Taka operacja bywa zazwyczaj nie do wykonania. Ponadto odległość pomiędzy deskami przy zastosowaniu HardWoodClip® jest zawsze idealnie taka sama. Stosując ten system zyskujemy na trwałości, estetyce tarasu, i na czasie.

Przy zastosowaniu systemu montażu HardWoodClip® możemy po latach powtórnie rozmontowywać taras i przeprowadzić gruntowną renowację co znacznie wydłuży jego żywotność.

2. Czy HardWoodClip® jest systemem trwałym, czy mogę go stosować w naszym klimacie ?

Z pewnością. System HardWoodClip® nadaje się do montażu w każdym klimacie; równie dobrze znosi bardzo niskie jak i bardzo wysokie temperatury.

3. Czy system mocowania deski może być wykorzystywany z innymi materiałami, nie tylko z drewnem typu Ipe?

Tak, system mocowania deski HardWoodClip® może być stosowany ze wszystkimi materiałami na tarasy, które charakteryzują się wysoką jakością. Mogą to być, na przykład, Trex®, kompozyty drzewo żelazne, Teak, Cedr, Sekwoja, Termo drewno, Masaranduba, Bangkiray. Z drugiej strony, typową cechą materiałów niskiej jakości są niekorzystne współczynniki rozszerzalności i kurczliwości (sosna poddana obróbce ciśnieniowej), dlatego powinno się unikać ich stosowania.

4. W jaki sposób wycina się otwór w krawędzi deski?

Otwory wycinane są przy pomocy standardowej lamelownicy marki Lamello, Makita lub Ferm. Można użyć frezarki pionowej z nożem do wycinania otworów. Należy zwrócić uwagę, że niektórzy sprzedawcy drewna oferują deski z gotowymi rowkami na całej długości deski z myślą o przyszłym mocowaniu.

5. Czy HardWoodClip® system pozwala na szybszy i łatwiejszy montaż niż inne podobne systemy mocowania desek?

Tak, zastosowanie elementu łączącego HardWoodClip® pozwala na zachowanie dużej tolerancji z każdej strony podczas umiejscawiania otworu w desce powyżej legara. Inne tego rodzaju metody nie dopuszczają żadnej tolerancji, co powoduje spowolnienie.
Dodatkowo, odległości między deskami ustawiamy zawsze takie same, a osoba montująca za pomocą systemu HardWoodClip® nie musi przebywać pod tarasem.

6. Czy łączniki HardWoodClip® mogą być używane dla desek o grubości ok. 7-10cm?

Tak, ponieważ łącznik HardWoodClip® jest do trzech razy bardziej wytrzymały od innych tego rodzaju rozwiązań i może być używany dla desek o tej grubości, a nawet grubszych.

7. Z jakich materiałów jest zbudowany HardWoodClip® system?

HardWoodClip® system zbudowany jest z materiałów najwyższej jakości typu; stal nierdzewna i PP odporne na promieniowanie UV i skrajne warunki atmosferyczne. W systemie znajdują się specjalnie wzmacniane, niezrywalne wkręty typu Trox.

8. Czy muszę „stawać na głowie”, żeby samemu zmontować taras przy pomocy elementów HardWoodClip®?

Nie, samo łączenie to łatwa i komfortowa praca, ponieważ można ją wykonywać z powierzchni tarasu, a odstęp między deskami jest ustawiany automatycznie. Niektóre systemy do montażu deski tarasowej wymagają by osoba przeprowadzająca montaż znajdowała się pod powierzchnią tarasu.

9. Czy przyrząd BoWrench® jest rzeczywiście pomocny w układaniu desek?

Bez wątpienia. Przyrząd BoWrench® mocowany jest do legara i pozwala na mocne dociśnięcie sąsiadujących ze sobą desek. Jest jak dodatkowa para rąk do pracy; stanowi niezastąpioną pomoc przy ograniczonej liczbie pracowników, a także pomaga radzić sobie z deskami, które uległy wypaczeniu. Przyrząd BoWrench® można nabyć bezpośrednio w Firmie TKM.

10. Czy narzędzia używane do montażu deski tarasowej przy pomocy HardWoodClip® są drogie?

Oczywiście, że nie. Koszt lamelownicy zawiera się między 1475 PLN a 1713 PLN w zależności od modelu, a koszt BoWrench® to około 309 PLN. Dla nabywców HardWoodClip® – specjalne ceny w naszej ofercie.

11. Czy HardWoodClip® ogranicza w jakikolwiek sposób możliwość wykonania tarasu?

Absolutnie nie. Jest wiele super systemów tarasowych, które wymagają kompleksowego podejścia do tematu, np: Specjalnie frezowanej deski, montażu od spodu, stosowania dodatkowych elementów dylatacyjnych, stosowania dodatkowych elementów mocujących, niewielkich rozmiarów desek, etc, etc. HardWoodClip® pozwala montować wszelkie rozmiary, kształty profesjonalnego decku.

12. Mam stary zniszczony taras, czy mogę przy remoncie zastosować HardWoodClip®

Tak. Należy tylko wykonać dokładny przegląd odzyskanego materiału i wymienić elementy, które uległy erozji. Szlifowanie, odnawianie deski tarasowej można wykonać także na placu remontowym w następujący sposób:

  • otwory po starych wkrętach lub gwoździach przeczyścić wiertłem do drewna o średnicy dwa milimetry większej i zalać żywicą epoksydową do napraw szkutniczych, po czym przeszlifować
  • deski przeszlifować za pomocą szlifierki oscylacyjnej B06030 marki Makita, w przypadku desek ryflowanych należy użyć szlifierki szczotkowej 9741.
  • następnie całość zabezpieczyć pokrywając lazurami tarasowymi Osmo

Dla nabywców HardWoodClip® specjalne ceny elektronarzędzi Makita i lazur tarasowych Osmo.

Powered by WordPress | Designed by: Virtual Server Hosting | Compare Free WordPress 4 Themes, Compare Premium WordPress Themes and